Není Fred jako Fred

 

Znáte Freda? Koho? Freda. Fešáka, který vás rozzáří. Barevného terapeuta pro váš šatník. Seznámím vás.

Představte si: Den jako každý jiný, zaspala jste, svačiny pro děti už máte hotové, uff. A teď ještě rychle vy – navléknete džíny, triko a … hmm, je to trochu nuda.

Chcete mít tenhle pocit až do večera?

A tady by se hodil Fred.

Nákrčník, tunelová šála, šátek, textilní náhrdelník. A možná ještě jinak.

Já mu říkám prostě Fred.

Je originální a nepřehlédnutelný.

Je z příjemných prémiových látek.

Je v mnoha krásných barvách a vzorech.

Je to parťák pro každý den a koření okoukaného šatníku – stačí dvakrát obtočit a můžete vyrazit.

Fred je první designové dítě HAPPY HELEN.

 

Z čeho je Fred?

Vznikl spojením krásných látek a bavlněných špagátů, které jsou zbytkovým materiálem textilní velkovýroby. Vznikl z lásky pro barvy, vzory a jedinečnost.

Mezi nejčastější materiály patří prémiové bavlněné plátno, bavlněný, viskózový nebo bambusový úplet a měkká teplákovina. Každý materiál se chová trošku jinak.

Plátno, které používáme, je měkké a příjemné. Můžete si ho naaranžovat, jak chcete – načechrat nebo naopak poskládat do uhlazenějšího vzhledu.

Úplet je měkčí, poddajnější, tunel kolem krku není tak výrazný. Možná víc než tunelová šála, působí jako textilní náhrdelník.

Dalším z  materiálů je teplákovina. Je poddajná a měkká, podobně jako úplet, ale silnější a hřejivější. Tunelové šály z ní se tak hodí na podzim, teplejší zimní dny nebo chladnější jarní.

 

Délky a proměny Freda

Freda si můžete pořídit ve dvou délkách – kratší verze měří cca 142 cm a je lehce od krku. Tenhle typ oceníte, nosíte-li ráda šátky a mít něco kolem krku vám nevadí.

Delší verzi říkám Fred Maxi. Měří cca 168 cm, je více od krku a sahá hlouběji na prsa. Je to takový mohutný textilní náhrdelník. Pokud běžně šátky nenosíte, tenhle si dost možná oblíbíte. Sluší více také vyšším a urostlejším postavám. Třeba mně. ?

Délka je přibližná, může se o dva tři centimetry lišit, protože bavlněné špagáty pruží, a navíc každý trochu jinak. Než Freda ušijeme, špagáty se mohou trochu zkrátit, a naopak při používání trochu vytáhnout.

Obě tyto varianty jsou pak k mání ve verzi „klasik – stejný vzor látky a špagátů, nebo ve verzi „mix – kde je namícháno 3 až 5 vzorů. Vy tak máte prostor k tomu si s nimi pohrát a aranžovat na mnoho způsobů. Podle toho, kterou barvou si Freda pootočíte dopředu (u verze sešívané z vodorovných pruhů záleží, kterou barvu povytáhnete), pozměníte celkový vzhled šátku. Někdy jsou rozdíly jemné, jindy je mix kontrastní a změna je výraznější.

 

Jak o Freda pečovat?

Fred je tu, aby vám vaši každodennost udělal barevnější a příjemnější, a tak vás příliš nezdrží. Prát ho můžete v pračce na jemný prací program nebo v ruce. Důležitá je nízká teplota, tak vám barvy vydrží dlouho krásné. Po usušení lehce přežehlíte na nižší střední teplotu („na dvě  ••“ ?).

Sledujte Happy Helen
na Instagramu

@happyhelenfashion